Ev İlaçlama
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Ev İlaçlama
Ev İlaçlama

insan sağlığını direkt ilgilendirdiği gibi, yaşam kalitesini de doğrudan etkiler. Zira evlerde görülen böcek, fare gibi zararlı canlılar, hem yaydıkları mikroplar yüzünden, hem de doğrudan neden oldukları sorunlar (ısırma, sokma, zehirleme gibi durumlar) nedeniyle, büyük zararlar yaratabilmektedir. Fare gibi kemirgenler, eşyalara, elektronik aletlere zarar vererek hem maddi zararlara hem de elektrik kablolarını kemirerek yangın gibi felaketlere yol açabildiği gibi; parazitler de kan emerek hastalıkların doğrudan bulaşmasına yol açmaktadır. Zamanımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz evlerde görülen zararlı canlılar bu şekilde hem maddi olarak hem de sağlık açısından hayatımızda ciddi sorunlar yaratabilmekte ve bu sebeple evde böcek ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir.

 

Sıcak havalarda haşere yoğunluğunun artması ve hemen tüm alanlarda zararlı canlılara rastlanmasıyla birlikte ilaçlama uygulamaları sayısı da artış gösterir. Ancak ilaçlama uygulamaları arasında en önemli olan alan uygulaması evlerdir. Çünkü evlerin temiz ve hijyenik olması, insan sağlığını ciddi biçimde etkiler. Bu nedenle, kapalı alanlarda, özellikle de konutlarda görülen haşerelere karşı önlem alınması şart olduğu gibi mutlaka ilaçlama yapılması gereklidir.

 

Ev ilaçlama Yöntemleri

Evlerde yapılan böcek ilaçlama uygulamalarında ekstra hassasiyet gösterilmesi gereklidir. Ev ilaçlama yöntemi, evde görülen haşere yahut kemirgen türüne göre belirlendiği gibi; evdeki özel durumlar da yöntemi belirlemede rol oynar. Genellikle sıvı ilaçlar ile yapılan ilaçlama işleminde püskürtme ya da buharlama teknikleri kullanılabilmektedir.

 

  • Kapalı tutulabilecek ve ortalama üç saat kadar kullanılmayacak duruma sahip olan evlerde, böcek ilaçlama işlemi buharlama yöntemi ile yapılabilir. Bu yöntem, haşerelere karşı en etkili çözüm tekniği olmakla birlikte, bakteri ve mikropları da yok edeceğinden, son derece sağlıklıdır.
  • Buharlama tekniğinin kullanımı uygun olmayan evlerde püskürtme tekniği ile sıvı ilaç uygulanabilir. Bu yöntemde evin yarım saat kadar kapalı tutulması yeterlidir. Genellikle yatalak hasta bulunan ya da astım, bronşit gibi sağlık sorunları olan kişilerin yaşadığı evlerde bu yöntem uygulanmaktadır.
  • Sıvı ilaçlamanın dışında, evlerdeki haşereler ile mücadele için jel ve toz ilaçlar ile kemirgenlere karşı özel katı ilaçlar da kullanılabilir. Ancak jel ilaçlama yalnızca hamam böceği türleri; toz ilaçlar ise sadece karınca, yılan, kertenkele gibi canlılar için uygulanabildiğinden; pire, tahta kurdu, tesbih böceği gibi haşerelere karşı yapılacak uygulamalarda sıvı ilaçların kullanımı şarttır.

 

İlaçlama işleminde, hangi böcek ya da fare ile mücadele ediliyor olursa olsun, kullanılan ilaçların profesyonel olması gereklidir. Bunun yanı sıra, evlerde bireysel yöntemlerin kullanılması, çok sakıncalı olduğundan, ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak şarttır.

Evlerde En Sık Görülen Haşereler

Evlerde en fazla görülen böceklerin başında; hamam böceği, pire, kakalak, tahtakurusu, örümcek ve karınca gelir. Bu canlılara karşı yapılacak işlemler, hem sağlık açısından hem de hijyen açısından önem taşıdığı gibi; her alana yayılabilen zararlı canlılar, komşular için de tehlike oluşturmaktadır. Bakteri ve mikrop yayarak, besinlerin bozulmasına ve bu şekilde gıda zehirlenmelerine de neden olabilen haşerelere karşı ev ilaçlama yaptırmak şarttır.

NOT:Ev ilaçlama, profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde, haşerelerin neden olabileceği zararlardan daha büyük sorunlar ile karşılaşılabileceği gibi, ölüme varabilecek zehirlenme durumları da yaşanabilir.

Ev ilaçlama Fiyatları

Ev ilaçlama fiyatları, evin büyüklüğü doğrultusunda kullanılacak böcek ilacına göre belirlenir. Bu nedenle ev böcek ilaçlama uygulamalarında, evin büyüklüğü önem taşır. Bunun yanı sıra, alanda görülen böcek türü de, kullanılacak ilaç türü ve miktarına etki edeceğinden, ev ilaçlama fiyatları için belirleyici bir rol taşır. Yaşam alanlarında görülen haşere ve kemirgenlere karşı yapılan böcek ilaçlama uygulamaları büyük önem taşıdığı gibi, haşere ilaçlama işleminin kalitesine dikkat edilmesi şarttır. Bu doğrultuda ekonomik fiyatlar ile hizmet veren ancak basit ilaçlar kullanan şirketler kesinlikle tercih edilmemelidir. İlaçlama firmaları hakkında araştırma yaparken profesyonel olmayan firmaların tercih edilmemesi gerekmektedir.

Profesörce Pest bünyesinde verilmekte olan ev ilaçlama hizmetleri, ekonomik fiyatlarla ortaya kesin ve kalıcı sonuçlar çıkarmaktadır. Firmamızın sunmuş olduğu güvenilir ve ekonomik ev ilaçlama hizmetlerinden 7/24 faydalanmanız mümkündür.

Profesörce Pest ilaçlama Şirketi Ev ilaçlama Hizmetleri

Profesörce Pest ilaçlama; ev, bodrum, çatı, apartman gibi kapalı alanlarda özel teknikler kullanarak, haşereleri kısa sürede yok ettiği gibi, insan sağlığına da hiçbir şekilde zarar vermeyecek yöntemlerle uygulama yapmaktadır. Ekonomik ev ilaçlama fiyatları sunarak, bütçenizi zorlamadan, haşere ve farelerden kurtulmanızı sağlayan firmamızdan, izmir 'in tüm ilçe ve semtleri için 7/24 ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın